Reprezentanța Bisericii Ortodoxe Române în Japonia ルーマニア正教会日本支部

Primiți colindători?

Iată-ne apropiindu-ne și anul acesta de sărbătorile Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos!Ca în fiecare an, vom duce mai departe tradiția moștenită de la străbunii noștri de a colinda casele oamenilor, vestind nașterea în timp a Veșnicului Împărat!

Anul acesta, pe 23 Decembrie, de ziua împărătului Japoniei, Corul de copii „Vestitorii bucuriei” al bisericii ,,Sf.M.Mc.Gheorghe” din Tokyo vor fi , pentru prima dată, mesagerii Împăratului Hristos pe la casele enoriașilor din Tokyo, dar nu numai. Cine dorește să primească colindătorii bisericii noastre, sunt rugați să sune cât mai curând, la nr. de telefon: 090-9817-3445 (Pr. Daniel)  sau să lase un mesaj pe adresa de email [email protected]

Colindătorilor li se va alătura Părintele Daniel, care va purta pe la casele gazdelor, icoana Nașterii Domnului.