Reprezentanța Bisericii Ortodoxe Române în Japonia ルーマニア正教会日本支部

Curs de limba română – 4 luni

Începând cu data de  26 Februarie, Duminica după Sfânta Liturghie (aprox. orele 13), redeschidem cursurile de limba română în cadrul școlii noastre duminicale.

Aceste cursuri sunt dedicate copiilor care doresc să învețe comunicarea, scrisul și cititul în limba română, dar și adulților care urmăresc intensificarea comuniunii cu soțul/soția în limba sa nativă.

Durata de desfășurare a cursului este de 4 luni și va fi organizat în spațiul adicent bisericii noastre din Kunitachi. Nu avem o perioadă de înscriere, ci oricine dorește se poate adăuga, în măsura în care poate ține pasul, la grupa de cursanți.

Cursul este gratuit.

O donație simbolică poate fi pusă în cutia de fonduri a bisericii, pentru a procura materialele necesare studiului.

 

Vă așteptăm cu drag!

afis_Curs_Romana