Reprezentanța Bisericii Ortodoxe Române în Japonia ルーマニア正教会日本支部

Invitatie la Hram 2015

Iubiți credincioși și enoriași ai parohiei noastre,

Avem bucuria de a  vă invita în  unire și dragoste frățească, pe 23 Aprilie, să-l cinstim pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, ocrotitorul Parohiei noastre.

Această zi va fi marcată de un eveniment inedit pentru comunitatea noastră și anume, de vizionarea filmului documentar ,,7 Cuvinte” care relatează într-un mod artistic viața unui alt Gheorghe, suferind pentru Hristos în alte timpuri decât cele din vremea Sfântului Mare Mucenic. Acest eveniment va avea loc în capela St. Columban din Yoga, imediat după agapa frățească ce continuă bucuria Sfintei Liturghii.

Va invităm așadar pe toți și vă așteptăm pe cât mai mulți, pentru a marca această zi a Sfântului nostru ocrotitor, în al 7-lea an de la înființarea acestei parohii care-i poartă numele.

 

Cu dragoste duhovnicească,

Pr.Daniel