Reprezentanța Bisericii Ortodoxe Române în Japonia ルーマニア正教会日本支部

Mersul cu Botezul – Ianuarie 2016

Cu ajutorul lui Dumnezeu și de data aceasta, în legătură cu praznicul Arătării Domnului (Boboteaza), vom desfășura în parohia noastră activitatea pastorală de binecuvântare cu Aghiazmă Mare a caselor credincioșilor. Astfel, această acțiune va avea loc în perioada 1 – 14 Ianuarie 2016. Pentru o bună organizare, am împărțit aceste zile în funcție de zonele în care trăiesc comunități de români. De aceea, atașat acestui articol, puteti găsi documente cu tabele specifice fiecărei zone. Daca doriți să vă binecuvântam casa și familia, completați acest tabel cu toate datele și trimiteți-l pe adresa [email protected] sau [email protected] Dacă vi se pare dificil de completat și trimis acest tabel, sunați la nr. de telefon 090-9817-3445. Desigur, de la caz la caz, programul poate suferi și modificări. Orice alte întrebări și nelămuriri aveti, vă rugam, contactați-ne!

Cu binecuvântări,

Pr.Daniel

TOKYO

YOKOHAMA-Sagamihara-Hiratsuka

SAITAMA,GUNMA

CHIBA

ALTE-ZONE-Nagaoka-Niigata-Shizuoka-Ibaraki-etc