Primiți colindători?

Iată-ne apropiindu-ne și anul acesta de sărbătorile Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos!Ca în fiecare an, vom duce mai departe tradiția moștenită de la străbunii noștri de a colinda casele oamenilor, vestind nașterea în timp a Veșnicului Împărat!

Astfel, pe 23 Decembrie, de ziua împărătului Japoniei, noi vom fi mesagerii Împăratului Hristos, pe la casele românilor din Tokyo, dar nu numai. Cine dorește să primească acasă colindătorii bisericii noastre, sunt rugați să sune cât mai curând, la nr. de telefon: 090-9817-3445 (Pr. Daniel).

De asemenea, cine are glas și multă bunăvoință și vrea să ni se alăture în ceata colindătorilor, să sune la același număr de mai sus. În această categorie, din păcate, avem locurile limitate de modalitatea de transport: un microbuz închiriat. Vom alcătui ceata pe principiul „primului venit”. Repetițiile pentru acest demers se vor susține în duminicile următoare, după Sfânta Liturghie.

Pr.Daniel,