Scaun Directorial North Cape L

new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
new
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Scaun Directorial North Cape L
Disponibilitate: La comanda - Termen de livrare 4-6 saptamani
Fabricat in Polonia

3.471,00 Lei tva inclus

Garantie 5 ani
Cost transport
50 lei / comanda
(indiferent de numarul de produse)
Termen de livrare
4-6 saptamani

În armonie cu eleganța și confortul modern

Managerul companiei este o figură esențială, având un rol important de a crea și, de asemenea, de a realiza viziunea companiei. Amenajarea biroului executiv, mobilierul ales, materialele din care sunt realizate și culorile precum și detaliile interioare ne permit să cunoaștem nu doar compania, ci și managerul.

Scaunele executive NORTH CAPE se caracterizează prin rafinament exclusiv și eleganță modernă. Aceste scaune sunt pentru liderul care are un simț al stilului și îi pasă de estetica locului său de muncă. Creând biroul managerului folosind aceste scaune, veți asigura nu numai un loc de muncă elegant, ci și confort.

Inspirat de dealurile din Toscana
Scaunele NORTH CAPE au fost create de studioul italian de design „Baldanzi & Novelli designers”. Scopul proiectului a fost crearea unui scaun, având o identitate excepțională, care să îmbine și să dezvăluie stilurile italian și lituanian.

Frumusețea designului constă în simplitate
Potrivit lui Adriano Baldanzi, formele simple ale scaunelor NORTH CAPE amintesc de dealurile toscane adormite iarna, iar ideile de design sunt raționale, la fel ca oamenii din regiunile nordice. Designul NORTH CAPE este o combinație de linii simple, dar în același timp stricte și curbe moi. Bratele dreptunghiulare din poliuretan se potrivesc armonios cu spatarul. Curba unică, laconică a spătarului care coboară fluent până la linia părții de ședere, creează o silueta subtilă a scaunului, care a devenit deja identitatea acestui scaun.

Creați imagini diferite
În funcție de modelul scaunului ales, materialele și culorile, spațiul de lucru al managerului poate fi elegant și sofisticat sau minimalist, îmbinându-se cu ușurință cu diferite scenarii diferite pentru birouri și păstrând unitatea cu scaunele de lucru și de conferință. Pentru a realiza stilul dorit pentru biroul de conducere, puteți alege dintre 2 modele: design laconic, simplu, dar elegant sau silueta mult mai sofisticată, cu un spătar mai mare, un șezut mai moale și un model unic de linii orizontale de cusături. Puteți alege dintre 2 tipuri diferite de cotiere pentru unitatea din poliuretan a spătarului și partea de ședere. Ambele aceste cotiere sunt create special pentru familia de scaune NORTH CAPE. Bratele dreptunghiulare din poliuretan creează confort, grație vizuală, în timp ce cotierele din plastic vor oferi scaunului un aspect mai deschis și mai minimalist. De asemenea, este posibil să alegeți dintre 2 baze diferite: aluminiu lustruit sau plastic.

Simțul incontestabil al nivelului executiv
Dezvoltarea celui mai recent model dintr-o familie de scaune NORTH CAPE, s-a acordat o atenție deosebită moliciunii scaunului pentru a-l face deosebit de confortabil. Designul exclusiv este subliniat de țesătura cu linii orizontale de cusături care creează un model elegant pentru scaunul director, care evidențiază și mai mult sentimentul de nivel executiv. Curbele și formele spătarului și părții de șezut coincid cu cele ale altor scaune NORTH CAPE, ceea ce oferă posibilitatea de a crea combinații fine cu alte scaune din colecție și de a păstra stilistica unică în birou.

Confort asigurat
Scaunele de lucru funcționale NORTH CAPE pot fi folosite perfect nu numai în zonele de lucru, ci și în sălile de ședințe, unde au loc întâlniri lungi și obositoare. Cu ajutorul mecanismului de înclinare a genunchilor din scaunele de lucru veți putea controla rigiditatea spătarului în funcție de nevoile dumneavoastră. De asemenea, vei putea bloca spătarul în 4 poziții confortabile. În plus, datorită mecanismului de balansare poți evita să stai prea mult în aceeași poziție. Baza scaunului are rotile care ajută la deplasarea cu ușurință în cameră.

Caracteristici de ajustare:
Mecanism de înclinare a genunchiului cu axa centrată
Spătarul și partea de șezut sunt îmbinate. Când te apleci pe spate, întregul scaun se înclină. Acest mecanism vă permite să vă aplecați pe spate fără a vă ridica picioarele de la sol, astfel încât nu se exercită presiune asupra gambelor. Mecanismul de înclinare are funcția de revenire automată la poziția inițială și 4 poziții de blocare.

Reglarea tensiunii
Această funcție vă permite să controlați cât de ușor se înclină scaunul, în funcție de greutatea dvs. și de forța folosită pentru a vă lăsa pe spate.

COST TRANSPORT:
Livrare cu doar 50 de lei pe comanda (tariful este fix, indiferent ca este comandat un produs sau mai multe).

TERMEN DE LIVRARE:
-produsul se va livra in 4-6 saptamani.

Garantie produs: 5 ani.

Dimensiuni scaunul Directorial North Cape:

- ø650mm

- inaltime scaun: 1305÷1395mm

- inaltime pe sezut: 450÷540mm

Caracteristici de ajustare:
Mecanism de înclinare a genunchiului cu axa centrată. Spătarul și partea de șezut sunt îmbinate. Când te apleci pe spate, întregul scaun se înclină.

Mecanismul vă permite să vă aplecați pe spate fără a vă ridica picioarele de la sol, astfel încât nu se exercită presiune asupra gambelor.

Mecanismul de înclinare are funcția de revenire automată la poziția inițială și 4 poziții de blocare.

Reglarea tensiunii
Această funcție vă permite să controlați cât de ușor se înclină scaunul, în funcție de greutatea dvs. și de forța folosită pentru a vă lăsa pe spate.

Produse asemanatoare

Scaun directorial OFF 313
Detalii

Fabricat in China

In stoc / Diverse culori

Scaun Directorial OFF 802M
Detalii

Fabricat in Cehia

In stoc / Diverse culori

Scaun Directorial Eva.II
Detalii

Fabricat in Polonia

La comanda - Termen de livrare 4-6 saptamani

new
Scaun Directorial Aura
2.609,00 Lei
Detalii

Fabricat in Polonia

La comanda - Termen de livrare 4-6 saptamani

new
Scaun Directorial North Cape
Detalii

Fabricat in Polonia

La comanda - Termen de livrare 4-6 saptamani

new